Do czego służy newsletter?

E -mail marketing to bardzo skuteczny , prosty oraz jeden z tańszych sposobów na skuteczną reklamę marketingową. Do jednej z form należących do takiej właśnie formy marketingu jest newsletter. Jest pewnym rodzajem internetowej gazetki rozsyłanej w mailu do wybranego grona odbiorców. To połączenie grafiki z treścią. Najlepiej jeśli newsletter jest zwięzły, konkretny i interesująco stworzony. Gwarantuje to lepszy jego odbiór przez czytelnika. Przeprowadzono wile badań, z których wynika, że newslettr bardzo dobrze sprawdza się jako narzędzie reklamowe, a podmiotom którzy z niego korzystają przynosi wiele korzyści.

Do czego służy newsletter?

W dzisiejszych czasach, w których e marketing ma ogromną moc, z newsletterów korzysta bardzo wiele firm ( większych i mniejszych – to bez znaczenia) oraz osób prywatnych chcących dotrzeć do grona odbiorców ze swoją ofertą ( najczęściej sprzedażową). Dlaczego jest to takie skuteczne narzędzie ? Otóż według przeprowadzonych badań aż 60 procent Polaków w wieku od 16 do 75 lat korzysta z poczty inetrnetowej, a to właśnie tam trafia newsletter. Jednym słowem ta forma marketingu ma szerokie grono odbiorców. Newsletter to jedno z narzędzi reklamowych, a więc ma za zadanie pozyskać jak najwięcej potencjalnych klientów. Żeby tego dokonać musi mieć szerokie grono odbiorców. Jednak samo wysłanie newslettera to nie wszystko. Nie oznacza to, że odbiorca go otworzy i przeczyta. Ważna jest jego forma, treść i zachęcenie do przeczytania ( nagłówek, który się nam wyświetla w wiadomości). Dlatego właśnie tak ważne jest umiejętne stworzenie dobrej i chwytliwej wiadomości, która zaciekawi odbiorców na tyle, że ją otworzą i przeczytają.

Dobry newsletter

Do stworzenia newslettera służą nam odpowiednie programy. Do najpopularniejszych należą m.in. MailChimp, MaileLite, GetResponse, FreshMail czy MailPoet. Możemy w nich stworzyć gotowy szablon, do którego będziemy wklejać treść oraz grafikę, co zdecydowanie ułatwi nam pracę. Treść ma być zwięzła i zaciekawiająca czytelnika, aby przeczytał wiadomość do końca. Nie warto rozpisywać się dużo bo może to zniechęcić do przeczytania. Treść ma być wartościowa np. Promocja dla kogo i korzyści jakie mamy z tego, że z niej skorzystamy. Konkrety najlepiej się sprzedają. Oczywiście grafika także tutaj ma znaczenie, gdyż na niej przez kilka sekund skupia się potencjalny klient.

 

Jeżeli chcemy pozyskać klientów lub utrzymać już istniejących warto korzystać z takiego narzędzia marketingowego jak newsletter. Sprawdza się on bardzo dobrze u osób które prowadzą już swoją stronę bądź mają konta w mediach społecznościowych, gdyż tam można umieścić linka z możliwością zapisu nowych członków do newslettera.

 

Leave a Comment