Meble z płyty w Twoim domu

Lekka płyta meblowa ma szeroki wachlarz zastosowań. To płyta, którą można na przykład wykorzystać do budowy mebli – mocnych i wytrzymałych, a jednocześnie niezbyt ciężkich. Tego typu panele są produkowane jako swoista konstrukcja kanapkowa poprzez klejenie zewnętrznych warstw materiału dekoracyjnego do lekkiego materiału rdzeniowego (zwykle ekstrudowanej pianki polistyrenowej lub plastra miodu).

W stabilności płyty meblowe są dosyć podobne do drewna, a nawet do jeszcze bardziej solidnych i drogich materiałów. Płyty meblowe często są konstruowane z użyciem wielu różnych materiałów, zarówno wierzchnich, jak i rdzeniowych. A na przykład materiał okładzinowy będzie zależał od sposobu użytkowania płyt i ich wyglądu.

Materiałem rdzeniowym może być na przykład płyta MDF pokryta melaminą. Tego typu płyta oferuje bowiem lekko teksturowaną powierzchnię, która nie wymagać będzie malowania, aby wyglądać na wykończoną i nada się do mebli każdego typu – od biurek, aż po regały na książki.

Dobrze sprawdzi się także zwykła płyta MDF oraz sklejka, która ma świetny wygląd i może być używana do tworzenia wielu mebli i elementów podszewki, w tym mebli, które są używane w furgonetkach lub przyczepach kempingowych. Oba te materiały idealnie sprawdzą się przy produkcji biurek.

Jedną z największych zalet lekkich płyt meblowych jest z pewnością to, że są zdecydowanie znacznie lżejsze niż inne płyty. Oferują lekkie rozwiązanie, a są przy tym niezwykle wytrzymałe i nadają się do szerokiego zakresu zastosowań w wielu różnych środowiskach, czy to w biurze, domu, a nawet w pojeździe.

Inną, wartą rozważenia korzyścią wyboru lekkich płyt meblowych jest zmniejszenie kosztów transportu. A jest to oszczędność konsumenta końcowego. Lekkie płyty meblowe ważą znacznie mniej niż płyty z litego drewna lub litego materiału, więc koszt ich pakowania i transportu jest znacznie niższy i korzystniejszy dla każdej ze stron.

Lekkie płyty meblowe mogą być wykorzystywane na przykład w szafkach kuchennych i łazienkowych lub blatach kuchennych. W domu są doskonałym wyborem na blaty. Ale świetnie sprawdzają się także w różnych instytucjach, takich jak na przykład biura, sklepy czy szkoły.

Leave a Comment