Pozycjonowanie stron, czyli zdobywamy mocne linki

Omawiany linki zwrotne to linki dodane na innych stronach internetowych zaindeksowanych w wynikach Google. W ten sposób algorytm Google dokonuje oceny przydatności innych firm lub serwisów do wyszukiwania treści na stronie internetowej.

Dlatego im bardziej wiarygodny serwis internetowy na jakim mamy możliwość umieścić link do naszego strony internetowej lub sklepu internetowego, przyśpiesza efekty wynikowe w pozycjach top 10. Linki zwrotne do strony są bardzo ważne, ponieważ im więcej linków dodanch ma Twoja strona www, tym większą masz „moc” domeny co odbija się na wynikach pozycjonowania stron internetowych.

Co to jest link zwrotny?

W tym rozdziale odpowiemy sobie dokładnie co to jest link zwrotny. Bardzo ważne by linki umieszczane w sieci – były dodawane naturalnie oraz jak najlepiej jakościowo. Jeżeli będzie goły link bez opisu, będzie dla Googla mniej wartościowych linkiem. Oznacza to, że nie powinniśmy masowo dodawać linków słabych w serwisach oraz katalogach stron. Należy to robić mając plan i pomysł ma dalszy plan pozycjonowania. Warto wspomnieć również o dwóch istotnych atrybutach linków — dofollow i nofollow.

Definicje według Wikipedii:

dofollowdyrektywa nakazująca robotom indeksującym wejście na konkretną domenę. Przekazują część wartości strony, z której pochodzi link tzw. PageRank.

nofollowmają mniejsze znaczenie niż linki dofollow i nie podlegają analizie robotów indeksujących oraz nie przekazują tzw. PageRank

Jakie są najlepsze sposoby na linki zwrotne do strony?

Według długoletniego doświadczenia w pozycjonowaniu stron internetowych, eksperci śmiało mówią że najlepsze opcję to:

  • Systemy komentarzy.
  • Wymiana linkami.
  • Media społecznościowe.
  • Katalogi stron internetowych.
  • Wywiady.
  • Fora internetowe.
  • Wpisy gościnne.

Powyższe kategorie to swego rodzaju ściąga do uzyskania linków zwrotnych i podniesienia swojego serwisu w wynikach Google. Jednak sam Google nigdy nie dał oficjalnych informacji skąd czerpać najmocniejsze linki, te informację są mocno strzeżone przez pracowników giganta.

Jednak w sieci znajdziemy agencje reklamowe specjalizują się w wyszukiwaniu portali internetowych na których można umieścić linki zwrotne do strony. Agencje reklamowe również posiadają wiele stron internetowych prowadząc je właśnie w celu linkowania witryn klientów. W ten sposób powstaje swego rodzaju farma stron internetowych. W ten sposób mogą zaoferować klientom wysokie wyniki na różne frazy, wykorzystując jedynie swoje narzędzia.

Przy dodawaniu linków zwrotnych bardzo ważna jest również treści z jaką ten link został dodany. Jeżeli jest to sam link, to anchor powinien być wartościowy – a najlepiej frazą na którą się reklamujemy. W innym przypadku działanie może nie być efektywne. Jeżeli link wpleciony jest w artykuł, ważne aby nie był zbyt krótki, ani plagiatem. Gdyż skopiowana treść jedynie narobi nam szkód, a nie pomoże. Jeżeli mamy problemy z tworzeniem treści – warto udać się do osoby, która zadba, aby strona internet owa była wypełniona merytoryczną i ciekawą treścią.

 

Leave a Comment