SEO – czym jest oraz jak działa?

Na pewno wiele osób związanych w jakiś sposób z biznesem internetowym spotkała się z pojęciem SEO, jednak czym jest owe SEO oraz jak to właściwie działa?
Zacznijmy od sprostowania jednej rzeczy, mianowicie SEO nie jest synonimem pozycjonowania, a optymalizacją dla wyszukiwarek internetowych.
Copywriterzy czyli osoby piszące treści do sieci, na przykład artykuły na bloga, czy artykuły informacyjne muszą pisać pod SEO, czyli jak właściwie piszą?
Po pierwsze aby pisać pod SEO i działania seo musimy zastosować specjalne oznaczenia typu ”

….


Akurat tym konkretnym oznaczeniem jest nagłówek, ale możemy także dać oznaczenie “” czyli pogrubienie jakiegoś słowa.

Słowa kluczowe to także istotny element, dlaczego?
Ponieważ to one pomagają nam wypozycjonować i zoptymalizować nasz tekst, aby znajdował się na górze po wyszukaniu.
Słowa kluczowe które są najbardziej znane i wyszukiwane powinniśmy jak najczęściej używać w naszym tekście tak aby to zachowało kontekst logiczny, ale to pomoże nam podbić jeszcze wyżej nasz tekst.
Poza tym linki zewnętrzne i wewnętrzne, czym są owe linki?

Strona – linki wewnętrzne

Przykładowo kiedy prowadzimy stronę czy też bloga i do naszego artykułu dodajemy link z innego NASZEGO artykułu (z tej samej strony) to są właśnie linki wewnętrzne, one również zaliczają się do działań seo, także jeśli mamy okazję tworzyć linki wewnętrzne warto to robić.
Jednak poza linkami wewnętrznymi są także linki zewnętrzne a czym one są?

Linki zewnętrzne

Linki zewnętrzne używamy kiedy piszemy jakiś artykuł i w naszym artykule piszemy o jakiejś osobie znanej i chcemy zamiast pisać całą biografię tej osoby wklejamy taki link zewnętrzny na przykład z wikipedii, po prostu wchodzimy na wikipedię szukamy danej osoby, kopiujemy link o tej osobie i dodajemy do naszego artykułu.
Tak właśnie działają linki zewnętrzne, są na pewno bardzo wygodne, a za razem oszczędzają nasz czas.

Oprócz specjalnych oznaczeń, a także linków wewnętrznych i zewnętrznych warto pamiętać o zdjęciach, kiedy piszemy swój artykuł na swojego bloga my musimy się zająć dodaniem zdjęć czy tez video, natomiast kiedy piszemy dla kogoś taki tekst na przykład jako freelancer to osoba sama wklei sobie zdjęcia, jednak warto pamiętać o tym, ponieważ to także pomaga w działaniu i optymalizacji SEO.

Jeszcze jako ciekawostkę warto wiedzieć co znaczy właściwie skrót SEO – search engine optimization czyli tłumacząc na język Polski optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, czyli jak widać nazwa oddaje w 100% to czym jest SEO.

 

Leave a Comment