- Magiczny świat klocków: zestawy Lego Harry Potter i Lego Marvel
- Darmowe narzędzia do audytu SEO: Klucz do skutecznej optymalizacji strony
- W jaki sposób SEO może przełożyć się na zyski finansowe Twojej firmy i ROI?
- Druk tekturowych opakowań – efektywność i estetyka
- Kleje w Elektronice: Jak Poprawić Trwałość i Wydajność Komponentów
Z czym wiąże się praca programisty?
W pracy informatyka czy programisty istnieje wiele pojęć, na których taka osoba musi się dobrze znać. Działa w sieci czy przy komputerze nie są proste, a im bardziej specjalistyczna wiedza, tym łatwiej uporać się z wieloma istotnymi sprawami, jakie czyhają na osobę zajmującą się komputerem czy pracą w sieci. Do takich zagadnień niewątpliwie należą framework, html oraz editor. Czym są?
Czym jest framework i do czego służy?
Zagadnienie to określa się często platformą programistyczną. Jest to szkielet do budowy dowolnej aplikacji, który ma określać jej strukturę i sposób jej działania. Taka platforma może dostarczyć wiele ważnych elementów i narzędzi, które pomogą wykonać wszystkie zadania, jakie są niezbędne do stworzenia nowej aplikacji. Programista tworzy aplikację, może ją rozbudowywać, a także dostosowywać wszystkie jej elementy do wymagań czy oczekiwań. W ten sposób tworzona jest nowa aplikacja, z której korzysta się najczęściej w telefonach czy tabletach. Co istotne, frameworki nie są samymi bibliotekami programistycznymi. Zalicza się je do samodzielnych kategorii oprogramowania. Dlaczego?
Przede wszystkim, umożliwiają odwrócenie sterowania. Nie jest zbiorem pustych informacji, ale daje użyteczne konfiguracje i pomaga zrealizować konkretny wynik. Poszczególne elementy mogą zostać rozszerzane zawsze, kiedy tylko programista zechce je rozbudować o niezbędne funkcje. Ponadto, ma zamkniętą strukturę i nie można w nim zmieniać samego kodu domyślnego.
Kolejnym istotnym zagadnieniem jest HTML. Czym właściwie jest?
Jest to hipertekstowy język znaczników, który wykorzystuje się do tworzenia dokumentów. Język ten pozwala opisać strukturę informacji zawartych wewnątrz strony internetowej. Nadaje właściwe znaczenie poszczególnym fragmentom kodu, formując akapity, hiperłącza, nagłówki i teksty. Pomaga także zamieścić w dokumencie różne pliki, jak choćby obrazy, filmy czy inne multimedia, a także elementy baz danych. Wszystko to oznacza, że język html, czyli język programowania pozwala określić, jak ma wyglądać dany dokument w przeglądarce internetowej.
Trzecim zagadnieniem, które musi dobrze znać informatyk czy programista jest editor. Czym jest?
Mianem editora określa się zwykle sam edytor, który daje możliwość szybkiego i prostego zapisania profesjonalnego kodu do oprogramowania komputerowego. Opiera się zwykle na modułowym i rozszerzalnym systemie zarządzania pakietami oraz otwartym interfejsie. Umożliwia to szybkie budowa -nie i planowanie elementów wielokrotnego użytku w programowaniu.
Wszystkie działania, jakie podejmuje informatyk czy programista muszą opierać się na tym, na czym zbudowany jest cały internet i programy komputerowe. Tylko w ten sposób można stworzyć kolejne programy, aplikacje czy dowolne dokumenty, które później będą wykorzystywane zarówno przez ich twórcę, jak i wszystkie osoby, którym je udostępni. Najczęściej praca nad takimi aplikacjami czy dokumentami wiąże się ze sporymi zarobkami, jakie można osiągnąć dzięki ich udostępnianiu innym.